AKTUALITY

ROK 2019

 

listopad 2019 - MVDr. Pospíšilík - Eda, Sári a Meri jsou
HCM a PKD negativní

link
 
 

září 2019 - Eda vyhrál BIS ve Viničném, SK

link
 
 

březen 2019 - po našem Edovi se v chovu Zolotoje Kolco, CZ narodila koťátka

link

 

ROK 2018

 

prosinec 2018 - přišla k nám nová princezna, lady Esmeralda

link

listopad 2018 - Karmenka odešla bydlet do nového království, týden po té přistálo u nás nové sibiřské kuřátko - vítej doma, Sárinko

link

říjen 2018 - HCM a PKD sono u MVDr. Sobalové pro Edu - chvála bohu také vše v normě, kluk jeden ušatá... ;-)

link

září 2018 - HCM a PKD sono u MVDr. Pospíšilíka pro babi Kačenku, Karmenku a mladou Julinku - všechny holky jsou úplně NORMAL :-D

link

15.06.2018 - narodil se vrh H, Karmen je kastrátka

link

květen 2018 - náš Eda dokončil titul GIC - nyní je z něho Grandinterchampion

link

ROK 2017

 

září 2017 - Karmen a Eda byli na kontrole srdíčka u MVDr. Scheera, oba jsou HCM negativní.

link

03.03.2017 - narodila se nám koťátka ! Za poněkud dramatických okolností se Karmen a Eda stali hrdými rodiči vrhu G Regio Boreas, CZ

link

leden 2017 - Glamour byla vyšetřena sonograficky, ledviny vůbec nevypadají dobře. Máme léky a nervy v kýblu. Pejsce Elišce se srdíčko také zhoršilo, takže bude taky zobat tabletky :-/

link

ROK 2016

prosinec 2016 - konečně jsem se rozhodla, ač to nebylo vůbec snadné, a Finistek odcestoval do svého nového království. Hodně štěstí, zlatíčko...

link

podzim 2016 - Karmen, Eda a Glamour navštívili MVDr. Pospíšilíka. Srdíčka mají všichni krásné, Karmen a Eda mají v pořádku i ledviny. Zato Mourince se objevila další cysta a byla doporučena další kontrola po Novém roce.

link

jaro 2016 - Kačenka byla vykastrována a bude si už užívat "důchodu".

link

ROK 2015

22.12. 2015 - narodil se vrh F - poslední koťátko naší Kačenky, jediný mramorovaný kocourek.

link


září 2015 - přijela naše nová chovná princezna, až z Ukrajiny. Vítej doma, Karmenko.

link


léto 2015 - vyšetření HCM pro Kačenku a Mourinku u MVDr. Pospíšilíka opět normal - sláva. S ledvinami to už taková sláva není - Kačenka je čistá, ale Mourinka má jednu cystu. Kde se tam potvora vzala? Naštěstí je Mourinka již kastrovaná a za rok se uvidí, jestli bude jaký vývoj.

link


jaro 2015 Clementinka je mrtvá. Naše holčička z vrhu C měla nehodu - vypadla z okna a zlomila si páteř. Byla radostí pro svou rodinu a musela tak brzy odejít ! Lidi, zasíťujte si okna nebo je pořádně zavírejte. Nespoléhejte na to, že kočka nevyskočí a i kdyby tak má 9 životů. Jak vidno, tak opravdu nemá !!!

link

25.03. 2015 - narodil se náš vrh E, 2 kluci a holčička

link

ROK 2014

13.08. 2014 - (takové hezké datum) Obě holky byly na vyšetření ledvin na PKD, obě negativní ! Jsem šťastná, zdraví je v chovu základem. Nejlepší dáreček k mému svátku smiley

link

04.07. 2014 - Glamour byla u pana Niziolka na vyšetření srdíčka na HCM a je stále negativní! Bez obav jsem ji tedy mohla nechat kastrovat. Počet chovných koček v mé stanici se tedy smrsknul na jedinou (Catherine).

link

V sobotu 04.01.2014 jsme se v plném počtu zúčastnili Ostravské výstavy. Hlavním lákadlem (kromě vzdálenosti) byla osoba ruské posuzovatelky Ariny Kozyr, dlouholeté úspěšné chovatelky sibiřských koček, no a samozřejmě speciální výstava sibiřských koček. Bohužel, Kačenka, která teprve v prosinci vypustila své děti do nových domovů, tuto sezónu zimním kožíškem nedisponovala a Mourinka mívá nejlepší zimní kožíšek pravidelně až v únoru-březnu, takže holky jely spíše "do počtu" a hlavní hvězda byl Kristiánek. Mourinka se u pana Lubrana předvedla v nejlepším světle a získala svůj první certifikátek CACIB, v její skupině ovšem zářila zlatá hvězda Grace de Claire, CZ, která zcela zaslouženě posbírala všechna ocenění. "Krátkosrstá" Kačenka u paní Kozyr rovněž ukořistila první certifikátek CACS, především tedy za výraz a povahu, na víc neměla kvůli své kondici nárok. No a Kristiánek, také
u paní Kozyr, měl svou lepší náladu, nahodil výraz neškodného bručouna - a byla z toho nominace! A protože dobrá nálada mu vydržela až do hlavní soutěže, mohli jsme se nakonec radovat z krásného pohárku za BIS kastrovaných kocourů! Paní Kozyr zatím posuzuje jen krátce, její posuzování však bylo profesionální - srozumitelné, časově přiměřené a pro kočky i jejich majitele příjemné, její rozhodnutí pravdivé a spravedlivé. Je škoda, že ji na našich výstavách nevídáme.

link

ROK 2013

07.11.2013 - jsme vzali Kačenku a Mourinku na pravidelné preventivní vyšetření srdíčka na HCM. Obě mají výsledek NORMAL, pan doktor Niziolek konstatoval, že obě mají srdíčka ve výborném stavu. Na jeho ortel jsme tentokrát čekali s mnohem většími obavami než dříve, vzhledem k smutnému nálezu u Mourinčiny sestry Guinevry, o to větší je teď naše radost !

link

21.08.2013 - Kačence se narodila koťátka - vrh D !

link

20.06.2013 - absolvovali Connor a Cassius ve věku 13,5 týdne kastraci. To bylo poprvé, co jsem se odhodlala ke kastraci koťat a vzhledem k průběhu operace i následné rekonvalescence, rozhodně ne naposledy. Oba kocourci kastraci podstoupili krátce po poledni a večer si už hráli s ostatními koťaty, normálně baštili a nejevili žádné známky psychické či fyzické újmy - což nemohu říci o rekonvalescenci Kristiánka, který byl kastrovaný ve věku 6 měsíců - i když mi byl předán již probuzený, zbytky narkózy na něm byly znát ještě večer a "nemluvil" se mnou 2 dny. Všichni tři kocouři byli kastrovaní stejným veterinářem a měli stejné podmínky. Z tohoto hlediska časnou kastraci mohu pouze doporučit !

link

18.03.2013 - Mourince se narodila koťátka - náš vrh C !

link

09.03.2013 - V pražském Kongresovém centru se konala Mezinárodní výstava koček, jejíž součástí byla i speciální výstava Něvských maškarád a Breed BIS Sibiřských koček. Aby mohlo mít plemeno vlastní BIS (závěrečnou soutěž nejlepších), musí být posouzeno nejméně 50 jeho příslušníků, což je ohromná konkurence. Takovéto množství sibiřek se na jedné výstavě sejde jen velmi zřídka a proto, pokud se podaří, pro jejich chovatele je sibiřská BIS malým svátkem.
Pochopitelně jsme se zúčastnili, s Kačenkou a Kristiánkem, Mourinka měla v té době cca týden do porodu a tak nám držela packy z domova. Kristiánek získal další certifikátek do sbírky, když porazil svého velmi pěkného kolegu, s koncem zimy však doznal jeho kožíšek značné újmy a tak do dalších bojů nezasáhl. Kačenka měla situaci složitější. Nejprve se utkala o svůj certifikátek s nádhernou Geishou de Lourdes, která o týden dříve vyhrála celou speciální výstavu Sibiřských koček v Polsku. Souboj byl velmi těsný a pro Kačenku vítězný. Kačenka získala poslední certifikát CAGCIB a je již GIC – Grandinterchampionka. Následoval výběr nejkrásnější kočky v barvě, kde Kačenka porazila nadějnou mladou kočičku Nelu z Veveří a také svou vlastní dceru Allegru Regio Boreas, t.č. vlastnící tituly Champion a Junior Winner. Kačenka tak získala nominaci do sibiřské BIS, které se zúčastnilo 6 koček různých barev, nominovaných 6ti posuzovateli. Nejlepší Sibiřskou kočkou výstavy se nakonec stala krásná zlatobílá Grace de Claire (Kačenčina neteř), která ukořistila čtyři hlasy – Kačenka získala zbylé dva hlasy a prohrála se ctí. Grace se nakonec stala nejlepším zvířetem celé skupiny polodlouhosrstých koček a BOB II – 2. nejkrásnější zvíře na celé výstavě.

link

ROK 2012

12.2012 - Mourinka ukořistila svůj 3. certifikátek CAC a je již Championka. Také jsme již domluvili krytí a tak naše slečna při dalším mrouskání pocestuje za ženichem.

link

16.11.2012  - Kačenka a Mourinka absolvovaly pravidelné sonografické vyšetření srdíčka na HCM, obě s výsledkem NORMAL. Jsme velmi šťastní !

link

11.10.2012 - Jak ten čas letí - naše malá Allegřička se stala maminkou dvou opravdu krásných slečen! K vidění v ch.s. Peridot, CZ

link

27.05.2012 Máme koťátka !!! Narodil se vrh B - více v "Koťata - Odchovy"

link

22.01.2012 - naše malá Allegra z vrhu A získala svůj 5. BIS koťat a tím splnila podmínky pro udělení titulu Junior Winner. Posíláme do ch.s. Peridot, CZ velikánskou gratulaci !

link

08.01.2012 - naši chlupáčci se zúčastnili MVK Ostrava. Mourka získala Ex 2 v juniorech proti starší nádherně vybarvené zlaté kočičce, a moc pěkný posudek. Kristiánek vybojoval již svůj šestý BIS kastrát a poslední certifikátek pro titul Interpremior. Kačenka získala, kromě BIV, také BIS dospělých polodlouhosrstých koček a naše celodenní snažení korunovala ziskem BOB 3. Jsme na všechny táááák pyšní !!!!!

link

ROK 2011

17.5.2011 se naší Kačence narodila 3 koťátka vrhu A, všechna černá kresbová !

3 koťátka :)  vrh A

link

KONTAKT:

Alena Rusková

tel.+420 607 504 234
rusala@centrum.cz