< návrat zpět

TAK JDE ČAS III.Celý podzim 2013 se nám o zábavu starala koťátka D, velice zvědavá a umazlená banda. Naše holky v listopadu opět absolvovaly vyšetření HCM u MVDr. Niziolka, s mnohem větší nervozitou z naší strany ohledně Glamour, naštěstí ale se stále stejným výsledkem – obě „normal“ . Na vánoce už jsme byli ve staré sestavě, bez malých škodilů, jen milé zprávičky chodily od jejich nového personálu. V lednu 2014 všichni kočičáci absolvovali MVK v Ostravě a všichni si odvezli po certifikátku. Bohužel Kačenka po koťatech ještě neměla správný kožíšek a Mourinka se opět potkala s nádhernou Grace de Claire, takže u certifikátků i zůstalo. Zato Kristiánek zazářil a v konkurenci vybojoval BIS! Těší nás to o to víc, že posuzovala paní Arina Kozyr, dlouholetá úspěšná chovatelka sibiřských koček ze země jejich původu.

Pak se až do léta nic nedělo – tedy nic viditelného. Po dlouhém a důkladném zvažování jsem dospěla k závěru, že Mourinka již další koťátka mít nebude. HCM se nám v linii vyskytlo příliš blízko a ačkoliv věřím tomu, že zůstane zdravá, jistotu bohužel nemám a nemohla bych ji dát ani majitelům jejich koťátek. V červenci 2014 jsem tedy vzala Glamour za panem Niziolkem na kontrolu srdíčka, abych znala jeho aktuální stav před kastrací. Výsledek byl opět „normal“ (chvála Bohu), a Mourinka je od léta spokojenou kastrátkou. V srpnu 2014 byly Kačenka i Mourinka také na sonografickém vyšetření ledvin stran PKD, rovněž obě s výsledkem „normal“ . Sláva! 

smiley

Tato sezóna byla tedy chovatelsky nevyužitá, ale to je jen „ticho před bouří“ . Intenzivně hledáme partnera pro Kačenku, do budoucího vrhu E totiž vkládám velké naděje ;-) .  

KONTAKT:

Alena Rusková

tel.+420 607 504 234
rusala@centrum.cz