< návrat zpět

TAK JDE ČAS IV.

 

Sezóna 2014-15 se nesla v duchu velkých událostí, bohužel nejen pozitivních.

Na podzim 2014 jsem konečně našla pro Kačenku partnera, nádherného Landyshe Sibaris, RU. Jenom než jsme se k němu dostali, museli jsme si vystát dlooouhou frontu zájemců, vlastně spíše zájemkyň. Nakonec jsme v lednu s velkou slávou vyrazili do Varšavy a v březnu na svět vykoukl náš vrh E. Dva naprosto úžasní kluci a jedna holčička. No, aby té radosti nebylo příliš, děvenka odmítla pít od maminky, a tak jsem se na 3 týdny stala maminkou náhradní a pečlivě ji krmila z flaštičky (to jí šmakovalo velmi). Po dvou týdnech jsem již padala na ústa, naštěstí Esmínka rychle rostla a brzy začala papat sama a já se mohla konečně vyspat. Vzhledem k problematickému startu jsem se rozhodla, že Esmínka chovnou kočičkou nebude, ačkoliv jsem původně zamýšlela, že bude pokračovat ve šlépějích své maminky. Ale, její bráška Edward si mě hezky omotal kolem pacičky, a tak se mé chovatelské plány změnily. Doma zůstal kocour !

Na jaře k nám přišla také velmi smutná zpráva o Clementince. Princezna měla nehodu – vypadla z okna a to tak nešťastně, že si o nábytek pod ním zlomila páteř. Až mi zas někdo bude vykládat, jak jeho kočka v okně může být, protože „je chytrá a nevyskočí“, tak asi vylítnu z kůže. Clementinka byla na tomto světě jen krátký čas, i tak rozdala hodně radosti. Nezapomeneme. Nikdy.

V létě byly Kačenka s Mourinkou u pana doktora Pospíšilíka zkontrolovat srdíčko a ledviny. Kačenka je stále HCM i PKD negative, z čehož mám velkou radost. Mourinka je také HCM negative, ale pan doktor našel v jedné ledvině cystu. Zatím nevíme, kde se tam vzala, snad kontrola a vývoj za rok napoví, o co se jedná.

Vzhledem k tomu, že doma zůstal kocour a jediná má chovná kočka je jeho máma, rozjelo se v létě rovněž pátrání po nové chovné kočičce. A netrvalo ani moc dlouho, než jsme objevili jednu výjimečnou krásku v chovatelské stanici Barvinok, UA. A tak na podzim přicestovala malá ukrajinka, kočička s vynikajícím původem, sladkou povahou a velmi slibným exteriérem – Karmen of Barvinok. Velký díky patří Iryně za to, že mi ten poklad svěřila. Karmenka se velmi rychle aklimatizovala a s Edou jsou jedna tlapka, bohužel i v lumpárnách… smiley

Vzhledem k tomu, jak krásný byl vrh E, rozhodla jsem se v krátké době krytí zopakovat a tak ještě v roce 2015 předpokládáme narození vrhu F. Bude to Kačenčin 5. a zároveň poslední vrh a štafetu v chovu převezme Karmenka. 

KONTAKT:

Alena Rusková

tel.+420 607 504 234
rusala@centrum.cz