< návrat zpět

TAK JDE ČAS V.

 

Sezóna 2015-16 se nesla v poklidném duchu, který trochu maskoval skutečnost, že jedna etapa mého chovu končí a nová začíná.

Na podzim 2015 jsme se znovu vydaly s Kačenkou do Varšavy a zopakovaly krytí z předchozího roku. Ve skrytu duše jsem pořád doufala v holčičku po Kačence. No, zázrak se nekonal. Dva dny před Štědrým dnem se Kačence narodilo jediné koťátko – kluk Finist. Krásný. Krásný natolik, že jsem váhala, zda nebude pro chov lepší než Eda. Na začátku zimy Eda dostal antikoncepční čip, jelikož s Karmen byli oba ještě nezletilí puberťáci a nechtěla jsem riskovat nepovolené spojení.

Na jaře 2016 Kačenka podstoupila kastraci, čímž skončila její kariéra chovné kočky a stala se mazlíčkem na plný úvazek. Její kožíšek začal nabírat netušený objem a délku, výstavy ji tedy neminuly… Ještě že je má ráda. Tímto skončil první díl mého chovu – zakladatelka byla v důchodu, pokračovat v jejích stopách měla brzy nová generace. Její syn s partnerkou.

V průběhu léta Kačenka získala titul Premior a Eda titul Champion. Vzhledem k tomu, jak úžasný kožíšek Kačence narostl, přihlásila jsem ji na světovou výstavu do Vídně. Finistek byl stále doma a já stále neuměla rozhodnout mezi ním a Edou. Kluci to ale neřešili a byli výborní parťáci v lumpačení. Až jsem si pohrávala s myšlenkou nechat si je oba, za což by mi ale v dospělosti nepoděkoval zřejmě ani jeden.

Na podzim jsme se s Kačenkou zúčastnili Světové výstavy koček ve Vídni. A Kačenka slavila úspěch – získala nominaci do BIS, v silné konkurenci. Zároveň také získala poslední certifikátek pro titul Interpremior. Byla to zřejmě jedna z jejích posledních výstav, s velkým světem se tedy rozloučila ve velkém stylu!

Na podzim jsme také vzali Edu, Karmen a Glamour k MVDr. Pospíšilíkovi na kontrolu srdíčka a ledvin. Mládež dopadla na jedničku, což jsem přesně potřebovala slyšet, abych mohla s klidem plánovat další kroky v chovu. Méně veselé výsledky měla Mourinka. Srdíčko je stále v naprostém pořádku, ale s ledvinami je to horší. Vloni zjištěná cysta od té doby znatelně vyrostla, navíc i v druhé ledvině se jedna menší cysta objevila. Tímto se loňská teorie úrazu stává mnohem méně důvěryhodná, začínám mít strach z PKD, ač ledvina s jednou cystou není „polycystická“, vývoj se mi nelíbí. Ještě že měla jenom jeden vrh koťat. Vet se mě snaží uklidnit, doporučuje kontrolu do půl roku a test SDMA.

No dobrá, Mourka žádný problém nepociťuje, nebudu z ní tedy vyrábět maroda uměle, a po Novém roce se uvidí … Snad nebudou ty zprávy tak zlé.

KONTAKT:

Alena Rusková

tel.+420 607 504 234
rusala@centrum.cz